Bilgi

Site yöneticileri Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından Site güvenliği konusunda bilgilendirildi

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri 75 Siteyi ziyaret edilerek yöneticileri ile görüşerek özel güvenlik hakkında bilgilendirme yaptı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada,

Suç ve suçlular ile mücadelede bilim ve teknolojinin sunduğu tüm olanaklardan faydalanılarak suç işlemenin güçleştirilmesi, suç ve suçluların gizli kalmasını olanaksız hale getirecek önlemlerin alınması gerektiği, bu nedenle görüntüleme sistemleri ile özel güvenlik elemanlarının suçu engelleme ve vukuubulan suçların ortaya çıkarılmasında polise önemli katkılar sağladığı ve vatandaşların mağduriyetlerini önlediği bilinmektedir.

Herkesin amaçladığı ortak hedef maddi varlıkların korunabilmesidir. Vatandaşlarımızı en fazla tedirgin eden suçların başında hırsızlık gelmektedir. Güvenlik Tedbirleri denildiğinde birçok insanın aklına alınan önlemlerin sadece hırsızlığa karşı olduğu gelir. Ancak alınan bu tedbirler hırsızlık yanında, çevreden gelebilecek kötüniyetli hareketlere, doğa olaylarına ve hatta yangına karşı da belirli seviyelerde korunma sağlar.

Alınan polisiye tedbirlerin yanı sıra iş yerlerinde, yaşam alanları ve sitelerde özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik kameraları ve güvenlik sistemlerinin yaygınlaştırılması, suçların önlenmesi ve suçluların daha kolay tespit edilip yakalanabilmesi için büyük öneme sahiptir.

Bu kapsam doğrultusunda Emniyet Müdürlüğümüz toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri olarak il Merkezimizde bulunan mahallelerden 75 Site ziyaret edilerek site yöneticileri ile görüşülmüş ve site güvenliği hakkında bilgilendirilmiş olup, halen çalışmalarımız devam etmektedir”

denildi.

Haber konusu : Site yöneticileri Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından Site güvenliği konusunda bilgilendirildi hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

2 comments

 1. yönetici

  Site yöneticisi ve hatta sitelerde oturan insanlar olarak çoğumuz özel güvenlik görevlilerinin hak ve yetkilerinin nereden geldiğini ve hatta ne olduğunu bile bilmiyoruz.
  Geçenlerde site girişindeki güvenlik noktasında oturup giriş yapanların neler yaptıklarını izledim. Bir kısmı bana niye soruyorsun, ben 4 senedir burada oturuyorum, kapıyı aç! Birisi benim kim olduğumu bilmiyormusun, bana nereye geldiğimi soramazsın, birisi ise sizin maaşınızı ben veriyorum derhal kapıyı aç yoksa seni işten attırırım diyordu. Ben de hepsine gereken cevabı vermek zorunda kaldım.
  Cevap şu: Kardeşim bu güvenlik görevlileri İçişleri bakanlığı ve valiliğin izni ile buradalar ve hepsi emniyet müdürülüğüne bağlı. Ve görevleri bizi korumak. Ailenizle huzurlu ve güvenli bir şekilde bu sitede oturmak istiyorsanız bunlar size ne sorarlarsa cevaplamazsanız, hırsız da hısmınız da aynı şekilde içeri girer. Onun için kurallara uyacaksınız dedim!

  Bu arada özel güvenlik görevlilerini temizlikçi olarak çalıştırmak isteyen diğer yönetici arkadaşa da bunun kanuna göre suç olduğunu söyledim. Güvenliklerin temizlik işinde kullanılamayacağını bu site sayesinde öğrendim. Teşekküler özel güvenlik haberleri ekibi…

 2. ferdi

  Gercekten bizleri asgari ucrete calistirip bircok isi de beraberinde yaptirmaya calisiyorlar kendi adima degil tum guvenlik gorevlisi arkadaslarimin adina soyluyorum bunlari biran once yetkili kisilerin bu durumlara el atmasi sart maas konusu ve bizlerin yasalari gozden gecirilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.