Haber

Rusya’dan Samsung’a büyük darbe! Onlarca modelini yasakladılar

Samsung, Samsung Pay hizmetiyle ilgili bir patent ihlali nedeniyle Rusya‘da dikkat çekici bir hukuk savaşının ortasında kaldı.

Reuters’ın haberine göre, İsviçre merkezli Sqwin SA şirketi tarafından Güney Koreli Samsung Electronics’e karşı açılan davada, şirketin temassız ödeme sistemi Samsung Pay’in Rusya’daki elektronik ödeme sistemi patentini ihlal ettiği iddia ediliyor.

Moskova Tahkim Mahkemesi 19 Ekim tarihli kararında ise şirketin Rusya’da ithal etmesi ve satması yasak olan 61 Samsung modelini sıraladı.

Samsung-1

SAMSUNG’UN KATLANABİLİR TELEFONLARI DA LİSTEDE

Tahkim dosyasındaki verilere göre, listede 2017 piyasaya sürülen Samsung Galaxy J5’ten en yeni Samsung Galaxy Z Flip ve Samsung Galaxy Fold modeline kadar 61 akıllı telefon var.

RIA’nın haberine göre, 27 Temmuz tarihli mahkeme kararı Sqwin SA’nın iddiasını onayladı, ancak söz konusu cihazları listelemedi.

Ekim ayındaki kararda ise hangi modellerin yasaklandığı açıklanmış oldu.

Kararın henüz yürürlüğe girmediği aktarılırken, Samsung’un bir ay içinde karara itiraz etme hakkına sahip olduğu belirtildi.

SAMSUNG PAY ÜÇÜNCÜ SIRADA YER ALIYOR

Samsung Pay, Apple Pay (yüzde 30) ve Google Pay’in (yüzde 32) ardından yüzde 17 oranla Rusya’nın en çok kullanılan üçüncü temassız ödeme sistemi olarak kabul ediliyor.

Uzmanlara göre, Google Pay ve Apple Pay de dava kapsamına girebilir.

%title%

Haber konusu : Rusya’dan Samsung’a büyük darbe! Onlarca modelini yasakladılar hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.