Haber

Polis olmak için başvuru yapan aday sayısı 65000

2013-2014 eğitim dönemi için 7000 öğrenci alınacak Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) için 65000 aday başvuru yaptı. Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr.Remzi Fındıklı; “Güvenlik branşında ilk akla gelen mesleğin polislik olduğunu, polisin devletin millete uzanan yardım, güven ve şefkat eli olduğunu” belirtti.

Prof.Dr.Remzi Fındıklı; Türkiye’de polis eğitimi veren tek yüksek öğretim kurumunun Polis Akademisi olduğunu, akademiye bağlı 28 PMYO bulunduğunu, Polis Meslek Yüksek Okullarına liseden gelen ve üniversitede belirli puan almış öğrencileri kabul ettiklerini, 2013-2014 öğretim dönemi için yedi bin öğrenci kontenjanı bulunmasına rağmen, altmışbeş bin başvuru yapan olduğunu, polise büyük bir teveccüh olduğunu, öğrencilerin iki yıllık eğitimden sonra polis memuru olarak göreve başladıklarını, eğitim esnasında hukuk dersleri, mesleki dersler, kültür dersleri ve güncel konularla ilgili her türlü eğitimin uzmanlar tarafından verildiğini ifade etti.

Fındıklı, Akademide yaklaşık 2000 öğrencinin, Güvenlik Bilimleri Fakültesinde aldıkları 4 yıllık eğitimden sonra emniyet teşkilatında komiser yardımcısı olarak görev alacağını, akademi öğrencilerinin sadece Türk öğrencilerinden oluşmadığını,
2013 yılında 16 ülkeden 330 yabancı öğrencinin Polis Akademisinde eğitim aldığını, bunun akademiminin hem milli, hem uluslararası, hem de dünya akademisi olduğunu gösterdiğini belirtti.

Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr.Remzi Fındıklı, kırk üye ülkeden kırkaltı polis eğitim kurumunun oyu ile Uluslararası Polis Akademileri Birliği (INTERPA) başkanlığına seçildiğini ve Avrupa Polis Akademileri Birliği’nin (AEPC) Başkan Yardımcısı bulunduğunu (Avrupa Polis Akademileri Başkanı Fransız), TC. Polis Akademisinin uluslararası standartlarda eğitim veren dünyaya açık ve adeta bir motor, kılavuz görevi yaptığını, bu nedenle Libya, Afganistan, Havai Adaları gibi bir çok ülkeden polis adayının Türkiye’ye gelerek eğitim aldığını, talebe cevap vermekte zorlandıklarını söyledi.

Haber konusu : Polis olmak için başvuru yapan aday sayısı 65000 hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.