Haber

Polis memuru özel güvenlik görevlisi tarafından şehit edildi

Erzurum’da eşinin şikayet etmesi sebebi ile eve gelen polis memurlarından birini bıçaklayarak ölümüne, diğerinin de yaralanmasına neden olan özel güvenlik görevlisi Selim K., tutuklu olarak yargılandığı Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Olay, 3 Ocak 2012’de merkez Erzurum Aziziye İlçesi’ndeki TOKİ konutlarında vukuubuldu. Şizofreni teşhisiyle tedavi gören Selim K., yeniden hastaneye yatması gerektiğini söyleyen 28 yaşındaki eşi Meral K.’a şiddet uyguladı. TEDAŞ’ta 1998’den beri özel güvenlik personeli olarak çalışan Selim K., şikayet üzerine eve gelen polis memuru 31 yaşındaki Suat Orak’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdü, 32 yaşındaki polis memuru Selçuk Erel’i ise bıçakla yaraladı. Polis memuru Suat Orak’ın şehit olduğunu öğrenen eşi Serpil Orak, yaşadığı üzüntü nedeniyle 3 aylık bebeğini düşürdü.

Gözaltına alınan Selim K. ifadesinde, “Dürbünden baktım polis memurları vardı. Beni götürüp nezarete atacaklarını, işkence yapacaklarını zannetim. Elimdeki bıçakla nasıl vurduğumu hatırlamıyorum” dedi. Olaydan sonra tutuklanan 2 çocuk babası Selim K. hakkında, kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis, adam öldürmeye teşebbüs suçundan ise 20 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Savcılık iddianamesinde, eşi Selim Karabayır’ın rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatırılması için polisten yardım istediğini beya eden Meral K’ın şu şekilde ifade verdiği görüldü:

“Selim Köyden bir ekmek bıçağı getirmişti. Hastalığı nedeniyle kendi hayatımdan da endişe ediyordum. Kapıya iki polis memuru geldi. Selim bıçağı elinde tutuyor, kapının arkasında saklıyordu. Polis ona karakola gelmesini söyledi. Tahrik edici bir davranış olmadı. Eşim hiç birşey söylemeksizin polis memuruna bıçağı salladı. İçeriye geldi. ‘Ne yaptın?’ diye sorduğumda ‘Ben sana demedim mi, kapıma gelen polis gelirse öldürürüm. Gebersinler’ dedi. 15-20 dakika sonra 5-6 polis daha geldi. Tekrar eşim elindeki bıçakla kapıyı açtı. Bıçağı yarım açtığı kapının arkasında tutuyordu. Polisin biri ‘Selim Bey ne yaptın?’ dedi. Daha sonra herhangi bir tartışma olmadan eşim o polise de bıçakla saldırdı.”

Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada sanık avukatı hazır bulundu. Mahkeme heyeti, duruşmaya gelmeyen sanık Selim K.’ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının araştırılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar vererek davayı bir başka tarihe erteledi.

HP(KS/CK) – Haber 3

Haber konusu : Polis memuru özel güvenlik görevlisi tarafından şehit edildi hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.