Haber

Özel güvenlik sektörüne sporda şiddet hakkında brifing verildi

Özel güvenlik temsilcilerine spor müsabakalarında şiddet konusunda 6222 sayılı kanun çerçevesinde brifing verildi.

Yozgat Emniyet Müdürü Bekir Akarsu 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu hakkında Yimpaş Yozgatspor kulüp yöneticilerine, taraftar dernek başkanlarına ve özel güvenlik temsilcilerine bilgi verdi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, Gençlik Spor İl Müdürü Ferhat Erdem, Emniyet Müdür Yardımcıları, Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele veren Yimpaş Yozgatspor yöneticicileri, taraftar ve özel güvenlik temsilcileri katıldı.

Emniyet Müdürü Akarsu, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu hakkında bilgi vermek üzeri bir araya geldiklerini belirterek, bu kanun kapsamında herkesin gerekli kurallara uyması gerektiğini, aksi takdirde kanunda belirtilen cezai işlemle karşı karşıya kalınabileceğini söyledi. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6222 sayılı yeni yasa hakkında bilgi veren Akarsu, “Bulundurması suç oluşturmayan kesici, delici, ezici, aletler ile yanıcı, yakıcı patlayıcı ve parlayıcı maddeleri stadyuma sokan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına çarptırılır. Bu alet veya maddeleri seyirciye temin etmek amacıyla spor alnına sokan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Spor alanlarına, alkollü içecek veya uyuşturucu madde sokan kişi, adli para cezası ile cezalandırılır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için bu belirtilen kurallara uymalarını istiyoruz” diye konuştu.

Spor karşılaşmalarının problemsiz bir biçimde ve sportmence tamamlanması için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan Eminyet Müdürü, katılanlar ile konu hakkında bilgi alışverişinde de bulundu.

Haber konusu : Özel güvenlik sektörüne sporda şiddet hakkında brifing verildi hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.