Haber

Özel güvenlik öğrencileri hem okuyacak hem staj görevi yapacak

Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma bölümünde, hem özel güvenlik görevlileri yetiştirilecek hem de 2 yıllık eğitim sürecinde staj yaptırarak okulun güvenliği sağlanacak.

Özel Güvenlik ve Koruma bölümü öğrencileri, “Okul, öğrenci ve kampus güvenliği’ dersinde okul içi ve çevresi güvenliği konusunda eğitim görecekler. Okullarda muhtemel olaylar karşısında planlama yapıp, çözüm önerisinde bulunacak üniversiteliler, eğitimleri devam ederken staj da yapmış olacak.

Eski Emniyet Müdürü ve Bahçeşehir Özel Güvenlik ve Koruma MYO proje koordinatörü Osman Öztürk,

Öğrenci davranışları ile güvenliği riske atan, tehlikeye düşüren olası olaylar, ihtimaller üzerinde eğitim vereceğiz. Okullardaki vandalizm, akran zorbalığı öncelikli alanımız olacak.

dedi.

2013-2014 dönemi için altmış öğrencinin alınacağı Bahçeşehir Özel güvenlik ve koruma ön lisans programında ailelere de toplumsal muhtemel suçlar hakkında eğitim verilecek. Üniversite tarafından belirlenen ölçütlere uyan okullara “Güvenli okul sertifikası” verilecek.  Sertifikayı alacak eğitim kurumları, evinden çıkan bir öğrencinin servisle okula geldiği süreçten okuldan ayrılıp, yaşam alanına ulaşana kadar tüm süreçlerde öğrencinin güvenliğini sağlayacak.

Projede psikologlar ve hukukçular birlikte görev yapacak olup, güvenlik ve koruma bölümü öğrencilerine eğitim dönemi boyunca “erken uyarı sistemleri”, “siber güvenlik”, “adli bilimler”, “kriminoloji”, “deniz, hava ve demiryolu güvenliği’ gibi güvenlik dersleri de okutulacak.

*Ayrıca bakınız: Okul güvenliği ve Güvenli okul sağlama önerileri...

 

Haber konusu : Özel güvenlik öğrencileri hem okuyacak hem staj görevi yapacak hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.