Haber

Özel güvenlik kimlik kartı değişecek

yeni-ozel-guvenlik-kimlik-karti

Özel güvenlik görevlilerinin kimlik kartları değişecek.

İçişleri Bakanlığı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Bugün, 06.06.2016 tarihinden sonra geçerli olacak düzenleme ile Özel Güvenlik olarak çalışan görevlilerin ve yöneticilerin kimlik kartlarının değiştirilecektir.

Güvenlik nedeniyle polikarbon malzemeden oluşan, taşıması kolay, üstünde oynama yapılması olanaksız ve sahte kimlikleri engellemek için çeşitli önlemler bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Yeni tip özel güvenlik kartı almak için başvuruları, hava yolu, deniz yolu, raylı ulaşım işyerlerinde çalışan, adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışan ve yeni dönem kimlik kartı çıkaracak güvenlik elemanları ile birlikte güvenlik şirketi  yöneticilerine de öncelik tanınacak.

ÖGG Kimlik kartını yenisi ile değiştirecek güvenlik personeli ve yöneticileri fiilen çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimler aracılığı ile İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden randevu alarak başvuru yapabilirler.

Yeni ÖGG kimlik belgesi için yapılması gereken işlemler

  1. Başvuruyu yapacak görevlinin, 6 ayı geçmemiş, açık renk kıyafet ile çekilmiş, arka kısmı beyaz olmak şartı ile biyometrik vesikalık fotoğraf ile başvuru yapılmalı.
  2. Bu yıl için (2016) tespit edilen 20 TL ücreti, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı ile anlaşmalı, Ankara T. Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa şubesinin TR58 0001 5001 5800 7303 9881 15 no’lu IBAN hesabına yatırılmalı.
  3. Yatırılan 20 TL‘lik ödeme makbuzu ise kayıt sırasında, İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne ibraz edilecektir.
Haber konusu : Özel güvenlik kimlik kartı değişecek hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.