Haber

Özel güvenlik görevlisine milli piyango vurdu

Mersin’de bir akaryakıt dolum tesisinde görev yapan özel güvenlik görevlisi Milli Piyango çekilişinde 4 büyük talihliden biri oldu. Özel güvenlik elemanı 11 milyon 250 bin liralık ikramiyesini almak için Ankara’ya gitti.

2013 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi ile büyük ikramiye İstanbul, İzmir, Adana ve Muğla’da satılan çeyrek biletlere isabet etti. Adana’da satılan bileti alan talihlinin Mersin’de özel güvenlik görevlisi evli 1 çocuk babası Şahin Özdemir olduğu öğrenildi. Yılbaşının ardından Milli Piyango biletlerini gazeteden kontrol eden görevli, büyük ikramiyenin ona vurduğunu öğrendikten sonra sevinçten baygınlık geçirdiği, kendine geldikten sonra biletin güvenliği için çağırdığı polisler ile notere giderek, biletin kendine ait olduğunu tescil ettirdiği öğrenildi.

Aslen Gaziantepli olan Özdemir ailesi 15 yıl önce kan davası sebebiyle Mersin’e göç edip, sonradan merkez Akdeniz İlçesi’ne mahalle olarak bağlanan Kazanlı’ya yerleşti. Baba Ökkeş Özdemir, kiraladıkları tarlalarda çocuklarıyla birlikte sebze meyve yetiştiriciliği yaparken, talihli Şahin Özdemir de bir yıl önce 800 lira maaş ile özel güvenlik elemanı olarak işe başladı.

Piyango biletini 8 aylık olan kızı Duygu için aldığını söyleyen ÖGG. Şahin Özdemir, ikramiyesini almak için eşi Nevin ve 3 kardeşi ile birlikte Ankara’ya gitti.

Kazanlı Mahallesi’ndeki iki katlı evde oturan 7 çocuk babası 55 yaşındaki Ökkeş Özdemir, ikramiyenin oğlu Şahin Özdemir’e isabet ettiğini doğruladı. Çocuklarını yoksulluk içinde büyüttüğünü belirten Ökkeş Özdemir, “Kan davası nedeniyle 15 yıl önce Gaziantep’ten Mersin’e göç ettik. Sonra aile ile barışıp kan davasını bitirdik ama yaşamımıza Mersin’de devam ettik. Çok sıkıntılar çok zorluklar çektik” dedi.

Oğlu Şahin, gelini Nevin ve diğer 3 oğlunun ikramiyeyi almak için Ankara’ya gittiğini belirten Ökkeş Özdemir, ilk iş olarak tüm çocuklarına ev alacaklarını ardından aile şirketi kurarak parayı değerlendireceklerini anlattı. Anne 51 yaşındaki Senem Özdemir ise, “Allah yüzümüze baktı, çok zor durumdaydık. Artık yoksulluktan kurtulduk, çocuklarımıza birer ev alacağız” diye konuştu.

Şahin Özdemir’in çalıştığı Kadoil Şirketi’nin ortaklarından Şerafettin Kadıoğlu, “Şahin, bir yıl önce işe başlamıştı, işine sadık bir arkadaşımız. İkramiye çıkmasına çok mutlu olduk” derken şirketin güvenlik amiri Okan Sever ise şunları söyledi:

“Şirkete geldiğinde çok heyecanlıydı, eli ayağı titriyordu. Büyük ikramiyenin kendisine çıktığını söyledi. Birbirimize sarıldık. 800 lira maaşla çalışıyordu. Şu anda işe gelmiyor parasını almak için Ankara’ya gitti. İşine devam edeceğini sanmıyorum.” dedi.

Haber konusu : Özel güvenlik görevlisine milli piyango vurdu hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.