Haber

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı

Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli Meslek Yüksekokulu, Türkiye Özel Güvenlikçiler Derneği Başkanı Beşir Mehmet Gaman tarafından verilen konferansa konu oldu.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Oğuzeli Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim veren Özel Güvenlik ve Koruma Programının Türkiye’de dokuzuncu, bölgede ise ilk özel güvenlik programı olduğunu belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, “Okulumuzun bu özelliği mezunlarımıza istihdamın kapılarını açacaktır. Sizler Gaziantep Üniversitesi Oğuzeli Meslek Yüksekokulu çatısı altında 2 yıl süresince Özel Güvenlik eğitimini alarak, 100 saatlik kurslara katılıp Özel Güvenlik Belgesi alan adaylardan oldukça ileride gitmektesiniz” diye konuştu.

Öğrencilerin her alanda kendini geliştirerek niteliklerini artırması gerektiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Yılmaz, “Oğuzeli Meslek Yüksekokulu olarak Özel Güvenlik ve Koruma Programından bu yıl ilk mezunlarımızı vereceğiz. İlk mezunlarımızın, mezun oldukları andan itibaren iş hayatlarında sürdükleri disiplin ve sergiledikleri davranışlar, sonraki mezunlarımız için de birer referans olacaktır. Bu sebeple birinci ve ikinci mezunlar olarak sizlere daha fazla sorumluluk düşmektedir” dedi.

Özel güvenlik elemanı ihtiyacının Gaziantep’te ve Türkiye’de giderek arttığını belirten Türkiye Özel Güvenlikçiler Derneği Başkanı Beşir Mehmet Gaman, özel güvenlik derneklerinin kurumsallaşmaları gerektiğini söyledi. Mezun adaylarının ileride gösterecekleri başarıların kendisini heyecanlandığını vurgulayan Gaman, mezunların kurslara katılarak belge alan özel güvenlik mezunlarından çok daha nitelikli olacaklarını ve çok iyi pozisyonlarda rol alacaklarını ifade etti.
GAZİANTEP (İHA)

Haber konusu : Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.