Haber

Mezarlık güvenlik hizmetleri

Gaziantep Belediyesi mezarlık güvenliği konusunda hassas davranıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan bildirimde, Ramazan ayı süresince kaybettikleri yakınlarını ziyaret etmek isteyen insanlara kolaylık sağlamak için her türlü önlemin alındığı açıklandı.

Gaziantep Mezarlıklar Müdürü Yaşar Çelik, mezarlık müdürlüğü olarak hem çevre temizliği hem de güvenlik konularında özel hassasiyet gösterdiklerini ve rutin güvenlik kontrollerinin özel güvenlik görevlileri tarafından 24 saat kesintisiz bir şekilde yapıldığını ifade etti.

Çelik, vatandaşların mezarlık ziyaretlerinin kolay ve güvenli hale getirilmesi için “Mezarlık Bilgi Sistemi”nin de sürekli aktif durumda olduğunu, haritalandırma, cadde ve geçitlerin numaralandırılması işlemlerinin bitirildiğini belirtti.

Gaziantep’teki hızlı nüfus artışı ve yaz mevsiminin de etkisine paralel olarak cenaze sayısının günlük 15 civarında yükseldiğini belirten Çelik, “Artan hava sıcaklığı dolayısıyla cenaze nakil işlemleri için termokinli araçlarımızla merkezin yanısıra çevre il ve ilçelere de hizmet veriyoruz. Ayrıca hastanelerden ve mahallelerden gasilhaneye ve morga cenaze taşıma işlemi 24 saat kesintisiz olarak sürmektedir” dedi.

Haber konusu : Mezarlık güvenlik hizmetleri hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.