Haber

İstanbul Belediyesi Özel güvenlik görevlileri ve Zabıta protestocuları dövdü

Kentsel dönüşüm projesi nedeni ile yapılan yıkımları protesto için Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde toplanan protestoculara özel güvenlik görevlileri ve Zabıta memurları sert müdahalede bulundu.

Halk Cephesi üyesi 5 kişilik bir grup, basın açıklaması yaparken belediye binasının protokol giriş kapısı önünde de aynı gruptan 3 eylemci slogan atmaya başladı.

Protestoculara belediye İBB binasını korumakla görevli özel güvenlik şirketine bağlı çalışan güvenlik görevlileri sert sekilde müdahalede bulundu.

ÖGG.ler Eylemcileri Yere yatırıp, copladılar…

Güvenlik görevlileri, 3 eylemciyi yola yatırdı, copladı. Bir güvenlik görevlisinin sert müdahaleyle yere yatırdığı bir eylemci başını demirlere vurmaktan son anda kurtuldu. Yere düşen eylemciyi bu sefer belinde ve omuzunda silah bulunan bir güvenlik görevlisi coplamaya başladı. Güvenlikçileri araya giren sivil polisler uzaklaştırdı.

Zabıta da eylemcilerin peşine düştü

Ancak bu sefer de zabıta ekipleri devreye girdi. Zabıtalar, direnen göstericileri karga tulumba yerde sürükledi. Basın açıklaması yapan grup da diğer 3 eylemciye destek verince uzun süre arbede yaşandı.

Çevik kuvvet de oradaydı

Arbedeye, belediye önünde önlem alan çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Polis, neredeyse eylemcileri zabıta ve güvenlik görevlilerinin elinden kurtararak gözaltına aldı. Eylemciler polis minibüsüne bindirilerek emniyete götürüldü.

Yıkımları protesto eden Halk Cephesi’ne üye gruplar, 3 gündür İBB önünde eylem yapıyor. Ancak eylemcilere her seferinde müdahale ediliyor. Çarşamba günü gerçekleşen ilk eylemde CHP milletvekili Mahmut Tanal başından yaralanmıştı. Tanal, kendisine zabıtaların vurduğunu belirtmişti.

Haber konusu : İstanbul Belediyesi Özel güvenlik görevlileri ve Zabıta protestocuları dövdü hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.