Haber

Hastanede sıraya girmek istemeyen kişiler güvenlik görevlilerine saldırdı

Ankara’da, hasta çocuğunu muayene ettirmek isteyen bir kişi, sıraya girmek istemeyince yanında bulunan iki kişiyle beraber hastanedeki özel güvenlik görevlileriyle kavga etti.

Olay, dün akşam saatlerinde Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk bölümünde meydana geldi. İddiaya göre, çocuğunu muayene ettirmek için hastaneye gelen bir şahıs, muayene sırasında ön sıralara geçmek isteyince, özel güvenlik görevlileri tarafından uyarıldı. Sıraya girmemekte ısrar eden vatandaş ve yanında beraber gelen iki kişi ile özel güvenlik görevlileri arasında itişme yaşandı. Arbede sonrasında hastanede bulunan özel güvenlik görevlileri zanlıları sakinleştirmeye çalıştı. Ancak sakinleşmeyen kişiler ile güvenlik elemanları arasında tekme ve tokatların havada uçuştuğu bir kavga başladı.

Hastane koridorlarında yaşanan kavga sonrasında zanlılar zorlukla dışarıya çıkarıldı. Aynı kişiler, daha sonra ellerinde sopa ve bıçaklarla tekrar hastane içerisine girdi. Güvenlik personellerinin bulunduğu kapıya yaklaşan eli sopalı saldırganlar, hızlarını alamayarak kapıya tekme attı ve kapının camlarını yere indirdi. Daha sonra ellerinde bulunan sopa ve bıçaklarla hastaneden hızlıca ayrılan öfkeli kişiler, bir minibüse binerek hastaneden ayrıldı. Yaşananlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına kaydedildi.

Olayın duyulmasının ardından Sağlık-Sen Ankara 1.nolu şube başkanı Şenol Şahin hastanede incelemelerde bulundu. Şenol Şahin, bu tür olayların yaşanmasından dolayı üzgün olduğunu, sağlık personeline yönelik olarak gerçekleştirilen bu saldırıyı kınadıklarını ifade etti. TCK’da bu tür suçların cezalarının hafif olduğunu ifade eden Şahin, yeni kanunlarla bu insanlara verilecek cezaların artırılması gerektiğini kaydetti. Hastanelerde son dönemde özel güvenlik görevlilerinin yardımıyla güvenliğin sağlandığının altını çizen Şahin, bu personelin yetersiz olduğunu, polisin hastanelerde tekrar görev yapması gerektiğini belirtti. Hastaneye gelen polis ekipleri, konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Kaynak: Cihan haber ajansı.

Haber konusu : Hastanede sıraya girmek istemeyen kişiler güvenlik görevlilerine saldırdı hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

2 comments

  1. öggögg

    Sayın Şahin hastanelerde özel güvenlik görevlilerinin değil Polislerin çalışması gerektiğini söylüyor ama mesele o değil. O kamu ihale kanunu denen mevzuat ihalenin verileceği güvenlik şirketinin teknik yeterliliğine, profesyonelliğine değil, özel güvenlik görevlisi fiyatlarına göre ihale edilmesini emrediyor. Yani firmanın profesyonelliğine göre değil, şirketin fiyat kırmasına göre özel güvenlik görevlisi gönderiliyor. Böyle olunca da yetersiz ve ucuza çalışabilecek görevliler bulunduruluyor.

  2. sinop ögg

    31.12.2012 tarihi itibariyle sinop atatürtk devlet hastanesi özel güvenlik grövlisi 9 arkadasım bazı insanların rant meselesi yüzünden hiç bir sebep gösterilmeden işten cıkarılmıitır sebep olanlarında yazıklar olsun diyor allahtan hakkımızn helal etmıyoruz yazıklar olsun kasılarak gezen o bazı insanlara yazık yazık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.