Haber

Hastanede özel güvenlik tatbikatı

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım servisinden bebek çalındığı iddiası üzerine özel güvenlik personeli alarma geçirildi. Hastanenin tüm giriş ve çıkışları tutuldu. Hastaneden çıkış yapanlar ise takibe alındı.

Ani bir hareketliliğin yaşandığı hastanede hasta yakınları ve hastane çalışanları bebek kaçırıldığı ihbarı üzerine panik ve heyecana kapıldı. Olayın kısa sürede infial yaratması üzerine Başhekimlik; “Panik yapılacak bir durumun olmadığını, yapılan işin planlı bir “güvenlik tatbikatı” çalışması olduğunu duyurdu.

Bebek kaçırma ihbarının gerçek olmadığını öğrenen hastane çalışanları ve vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Olayı bir programa iştirak etmek için gittiği Çanakkale’de İHA muhabirinin kendisini araması dolayısıyle öğrenen Balıkesir İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, konu ile ilgili bilgileri aldıktan sonra kısa bir açıklama yaparak, “olayın Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü olarak hastanelerdeki güvenlik ve denetimlerin sıkı takip altında tutulması için uygulamaya koydukları planlı çalışma olduğunu, yenidoğan yoğun bakımdaki bebekler ile anneleri ve diğer hastaların rahat ve huzuru için bu tür çalışmaların sık sık tekrarlanacağını” bildirdi.

Diğer taraftan, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Servet Kocaaöz; “Hastanede görevli özel güvenlik personelleri için habersiz yapılan bebek kaçırma tatbikatında yapılan çalışmaları titizlikle değerlendireceklerini, olması gereken standart süre içerisinde olaya müdahale edilip, olayla ilgili şüpheli ya da şüphelilerin yakalanıp yakalanamadığını tespit edip, buna göre çalışma notu vereceklerini, sonuca göre bazı yaptırımlarda bulunacaklarını” söyledi.

Hastane özel güvenlik hizmetleri standartları hakkında detaylı bilgiler için;

  1. Hastane Güvenlik Görevlisi oryantasyonu
  2. Hastane Güvenliği

Haber konusu : Hastanede özel güvenlik tatbikatı hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.