Haber

Güvenlik görevlisi olarak çalıştığı Üniversitenin Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun oldu

Özel Güvenlik görevlisi olarak görev yaptığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan Abdullah Özkaya tüm özel güvenlik elemanlarına örnek oldu. Olmaz demeyeceksin, istersen olur… Yeter ki iste ÖGG !

Hem güvenlik görevlisi hem doktor

Denizli’de evli ve bir çocuk sahibi olan Abdullah Özkaya, iş yaşamına 2000 senesinde Adalet Bakanlığı’nın bekçi kadrosunda memur olarak atıldı. Burada birkaç ay bekçilik yaptıktan sonra Denizli’ye tayini çıktı. Denizli Adliyesinde kısa bir süre için görev yaptıktan sonra Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) güvenlik birimine yatay geçiş yaptı. 2001 yılında üniversitede özel güvenlik elemanı olarak çalışmaya başladığı gibi üniversite sınavına girdi ve PAÜ Tıp fakültesini kazandı. PAÜ’de hem çalışan hem de Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören Abdullah Özkaya bir süre eğitimine ara verdikten sonra 12 yıl sonra mezun oldu.

Özel Güvenlik personeli olarak görev yaptığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan Özkaya, eğitiminde ve iş yaşamında ailesinden çok destek gördüğünü, gündüzleri fakülte, geceleri ise güvenlik işi yaptığını belirterek şöyle dedi; “Çoğu zaman hem okuyup hem çalışmak zor geldi. Arkadaşlarım çok yardımcı oldu. İşim eğitimime engel engel olmadı. Hem özel güvenlik görevlisi hem de tıp fakültesi öğrencisi olmak herkesin dikkatini çekiyordu. Tıpta uzmanlık sınavına girip anestezi alanında kariyerimi devam ettirmek ve Denizli’de görev yapmak istiyorum. Pamukkale Üniversitesi’nde kalmaya devam edeceğim” dedi.

Fakülteden Doktor olarak mezun olan Özkaya, Eylül ayında dikey geçiş yaparak yeni görevine başlayacağını,  Ağustos ayının sonuna kadar özel güvenlik elemanı olarak çalışmaya devam etmek istediğini söyledi.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise, Özkaya’nın hayatını, “Kariyer Günleri” çerçevesinde başarı hikayesi olarak değerlendirdi ve ÖGG’ni başarısından dolayı altın hediye etti.

Haber konusu : Güvenlik görevlisi olarak çalıştığı Üniversitenin Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun oldu hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.