Haber

Fenerbahçeli güvenlikçiler maaşlarını alamadıkları için gösteri yaptılar

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında Kadıköy’de oynanan Spor Toto Süper Lig 5. hafta karşılaşmasının ardından, sarı-lacivertli kulübün ”kendilerine ödeme yapmadığını” iddia eden bir grup güvenlik görevlisi, stadyum önünde eylem yaptı.

Geçen sezondan bu yana paralarını alamadıklarını öne süren özel güvenlik görevlileri, kendilerine ödeme yapılacağı söylenmesine rağmen, paraları ödenmediği gerekçesiyle yönetime tepki gösterdi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın VİP girişinde toplanan güvenlik görevlileri alkışlı protestonun ardından, “Para bizim hakkımız, söke söke alırız”, “Yönetim uyuma güvenliğe sahip çık” şeklinde slogan attı.

Şükrü Saracoğlu Stadı’nda görevli özel güvenlik görevlileri, paralarını alamadıklarını gerekçe göstererek 0-0 biten Trabzonspor maçının ardından protesto gösterisi yaptılar. Fenerbahçeli bazı kulüp idarecileri öfkeli kalabalığı yatıştırmaya çalıştı. Zaman zaman idarecilerle özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. Öfkeli kabalık daha sonra çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle dağıldı.

Fenerbahçe kulübünün yöneticileri ise kulüp olarak gerekli ödemeleri yaptıklarını, sorunun özel güvenlik şirketinden kaynaklandığını, sorumluluğun özel güvenlik firmasına ait olduğunu beyan ettiler.

Haber konusu : Fenerbahçeli güvenlikçiler maaşlarını alamadıkları için gösteri yaptılar hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

5 comments

 1. admin Post author

  FENERBAHÇE SPOR KLÜBÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMA:

  Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Dün stadımızda oynanan maçın ardından, maçlarımızda güvenlik görevlisi olarak çalışan taşeron firma yetkilileri ile ilgili birtakım gelişmeler yaşanmıştır. Bahsi geçen bu olaylar, bugün gazetelere de yanlış yansımış; durumun kulübümüzden kaynaklandığı izlenimi oluşmuştur.”

  Açıklamada, TT-VİP Özel Güvenlik Hizmetleri Limited Şirketi’nden konuyla ilgili gelen bir yazı da paylaşıldı.

  Yazıda şöyle denildi: “Şirketimizin muhasebe departmanından kaynaklanan bazı sorunlar nedeniyle Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki maçlarda güvenlik görevlisi olarak çalışan personelimizin ödemelerinde “5 günlük” bir aksaklık yaşanmıştır.

  Tamamen, sahibi olduğumuz, TT-VİP Özel Güvenlik Hizmetleri Limited Şirketi’nden kaynaklanan bu ödeme sorunu sonrası, üzülerek ifade etmek isteriz ki, 24 Eylül 2012 tarihinde Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası bazı çalışanlarımız siz değerli iş ortağımızı zan altında bırakacak bir protestoya imza atmışlardır.

  Konu ile ilgili haberlerde tamamen şirketimizden kaynaklanan bu sorunun, Fenerbahçe Spor Kulübü ile adreslendirildiğini üzülerek gördüğümüz için böyle bir açıklama yapmayı görev bilmekteyiz.

  Bu bağlamda, dün meydana gelen tatsızlık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan yanlış anlaşılma nedeniyle sizlerden özür dileriz.”

 2. Forever Fenerbahçe ÖGG

  1- FB markasının zedelenmesine neden olan TT-VIP Güvenlik Şirketinin sözleşmesi derhal feshedilmeli.
  2- 5 gün dahi dayanamayan, adeta firmasını satan bu görevlilere bir daha görev verilmemeli. (Bu ülkenin mahkemeleri var). Yaptıkları tamamen hem kendi şirketlerini hem de FB klubünü sabote etmekten başka bir şey değil. FB.nin ne bir kişiye ne de bir kuruluşa borcu olamaz.

 3. Basiret

  Fenerbahçe spor klubünde yapılan açıklamaya göre suç TT-VIP güvenlik firmasının. Peki sahiden 5 gün gecikme varsa o güvenlik görevlileri neden çalışıyor hala orada? Bence başka klüplerin fırsatı ganimete çevirme çabası bu. Kesin içlerinde cinconlu vardır. Amaç FB ye çamur atmaktır. FB sizin günlük 50-60 TL istihkakınıza göz dikecek kulüp değildir. Sanırım GS ile felan kartıştırdılar…

 4. Semih

  Böyle maç güvenliği felan tedarik eden güvenlik şirketleri, personelleri günlük olarak piyasadan buluyor. Yani ilan verip 1 günlük organizasyon işi diye eleman buluyolar. Ulan 60-70 TL alamadık diye böğürüyorsanız o zaman bu işin altında başka iş vardır. Firma ise kusura bakmasın sınıfta kaldı. Ödeyin de öttürmeyin bu adamları. 500 kişi olsa 500×60 TL: 30000 TL eder. Değer mi vızırdanmalarına??? FB’ye fgelince… Başka dandik firma bulamadınız mı? Adı sanı duyulmamış yerlerden hizmet alıp, rezil olmaya değer mi? Securitas var, ISP güvenlik var, Securinet vs. var… Neden bunlardan hizmet almıyorsunuz? Birinin tanıdığı mı yoksa demeden edemiyorum…

 5. Ayse

  Dandik firmadan hizmet alacak kadar düştü mü Fenerbahçem? 5 TL pahalı olsun adam gibi firmalardan alın bu hizmeti. 5-10 tane çığırtkan FB yi müflis mi addedecek? Hemen kovun o firmayı da güvenlik görevlilerini de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.