Bilgi

Bankalara özel güvenlik hizmetini güvenlik şirketleri verebilecek

(BDDK) Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, destek hizmeti alımı yapan bankalara ve bu hizmeti veren kuruluşlara uyum için 1 yıl süre tanıdı. Bankaların destek hizmeti alımına ilişkin usul ve esasları yönetmelikle belirleyen BDDK, bankalar ile destek hizmeti veren kuruluşlardan imzaladıkları sözleşmeleri ve durumlarını en geç 1 yıl içerisinde yönetmeliğe uygun hale getirmesini zorunlu tuttu.

5 Kasım 2011 tarihli resmi gazetede yayımlanan Bankaların Destek Hizmeti Almalarına İlişkin Yönetmelik gereğince Banka özel güvenlik hizmeti SADECE 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamındaki güvenlik şirketleri tarafından sağlanabilecek.

Bankalarca dışarıdan temin edilen Banka Güvenliği ve her türlü nakit, kıymetli evrak ile kıymetli maden ve benzeri kıymetli malların güvenlikli şekilde toplanması, sayılması, dağıtılması ve teslimini içeren hizmetler ile bunların gerektiğinde geçici bir süre ile muhafaza edilmesi hizmetleri, otomatik vezne makinesi gibi makinelerin açılması, kapatılması ve tekrar hizmete sokulması, kapalı mühürlü para çantalarının teslim veya tesellümü gibi destek hizmetleri ancak 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı yasaya tabi şirketler tarafından sağlanabilecek.

Haber konusu : Bankalara özel güvenlik hizmetini güvenlik şirketleri verebilecek hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

One comment

  1. guvenlikci

    Şimdi tüm bankaların güvenliğini de ya AKP arpalığı güvenlik şirketleri alır ya da yabancı sermayeliler. Anlayın artık. Kimler mi alır ben şimdiden söyleyeyim görürüz: Akdeniz Güvenlik, Tempo Güvenlik, Pusula Güvenlik, Otorite güvenlik… Biraz araştırın bu firmaları, kimlere ait ve kiminle eş dost akraba… Ben buraya yazayım şimdiden bakalım tarih kimi haklı çıkaracak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.