Haber

Ataşehir’de iki güvenlik görevlisi birbirine girdi, bir görevli öldü

İstanbul Ataşehir’de bulunan Manolya 4 sitesinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Abdurrahman Yağcı ve Muhammet Çolak arasında çıkan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında kalbinden bıçaklanan özel güvenlik görevlisi Muhammet Çolak, hayatını kaybetti.

Elim olay, Atatürk Mahallesi 2. Cadde, 59 Ada’da bulunan Manolya 4 Sitesi’nin bahçesinde saat 20:30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, aynı sitede özel güvenlik elemanı olarak çalışan ve araları iyi olan 25 yaşındaki Abdurrahman Yağcı ve 35 yaşındaki Muhammet Çolak nöbet esnasında nedeni belli olmayan bir sebeple tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen münakaşada Abdurrahman Yağcı, mesai arkadaşı Muhammet Çolak’ı bıçakladı. Kalbine isabet eden iki bıçak darbesiyle ağır yaralanan Muhammet Çolak kanlar içinde yere yığıldı. Gürültüyü duyarak evlerinin penceresine çıkan vatandaşlar, derhal polise haber verdi. İhbar üzerine kısa zamanda olay yerine intikal eden polis ekipleri, Abdurrahman Yağcı’yı olay yerinde gözaltına alarak polis merkezine götürdü.

Muhammet Çolak’ın cesedi ise Savcılık incelemesi ve delil toplama çalışmalarının akabinde ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan sorgulamada Abdurrahman Yağcı’nın, Muhammet Çolak’ı kendisine sopayla saldırdığı ve küfür ettiği için bıçakladığını söylediği belirtildi.

  • Özel güvenlik görevlisinin görevi sırasında suç işlemesi, suçun Kamu hizmeti sırasında işlendiğinden ağırlaştırıcı neden.
  • Güvenlik görevlileri 5188 sayılı özel güvenlik kanununa göre bıçak taşıma hakkına sahip değildir.
Haber konusu : Ataşehir’de iki güvenlik görevlisi birbirine girdi, bir görevli öldü hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

2 comments

  1. ÖGG

    Manolya 4 sitesi sakiniyim. Dandik güvenlik şirketiyle çalışmayın dedim ben site yönetimine. Ucuz olsun dediler. Güzel bulmuşlar. Güvenlik personeli nasıl bıçak taşıyor? Kontrol yok mu? Yönetim uyuyor mu? Güvenlik firması da denetim yapmıyor. Atmışlar adamları oraya, bir daha bakan yok. Olacağı buydu. Allah rahmet eylesin.

  2. cmlttn

    Şaşırmadım. Tabi bu tatsız olayıın yaşanmış olması ve can kaybıyla sonuçlanması elbette ki hazmedillir değil. Ancak özel güvenlik işini “boşta gezmektense” mantığıyla yapan personelden ve iki emekli emniyet yada ordu mensubu bulup şirket kuran patroncukların vereceği hizmete de şaşırmamak lazım. Daha ucuza kapatalım deyip yandaşlarına ihale eden proje sorumlularına da şaşırmıyorum artık. Çünkü alıştım. Yaklaşık 8 yıldır bu işi yapıyorum ve tanımadığım bir meslektaşım tarafından da bıçaklı saldırıya uğradım. Alıştım çünkü şu anda birilerinin canını ve malını koruyor görünen güvenliğin sokaktaki tinerciden daha tehlikeli olduğunu biliyorum artık. Elbette ki genelleme yapmıyorum ancak; özeleştiri yapacaksam eğer sanıldığından çok daha yetersiz ve disiplinsiz çalışma şartlarında olduğumuzu itiraf etmek zorunda kalıyorum. Şartlarımız zor, eknomik ve sosyal haklarımız insani boyutta değil ve sömürülüyoruz buda bi gerçek. Her ne durumda olursa olsun hiçbir şartve koşul başka bir canlının canına ve malına kastedecek bir davranışla sonuçlanmamalı. Bunun cezasıhem ağırhem caydırıcı olmalı. Her önüne gelen bu işi yaparsa, üniformanın altından kırmızı rugan ayakkabı ve belinde copuyla ne oldum delisi gibi sakal, bıyık, peşmura doşaşırsa beşyüz altıyüze olacağı bu. Gerek fiziksel ve gerekse psikolojik açıdan donanımlı olmazsa bu işi yapan bu tür sonuçlar da sürpriz olmamalı kanımca. Başkasının güvenliğini sağlamak adına görev başında olmak ve aynı görevi ifa eden vardiya arkadaşının canına kastedecek kadar cani, hayvan ruhlu ve sadist, vicdan yoksunu zavallı insanlarında hapsi boylamaları; varsa ilgili devlet kurumlarının yada ilgili birimlerin bunun birdaha yaşanmaması adına gerekli önlem ve telafisinin yapılmasını sağlaması gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.