Haber

Ankara’da özel güvenlik görevlisi eşi tarafından öldürüldü

Ankara’da 2 çocuk annesi bir kadın, sevgilisiyle birlikte özel güvenlik görevlisi olan kocasını öldürüp, yakarak gömdü.

Keçiören İlçesi Aktepe Mahallesi’nde oturan 34 yaşındaki Engin Saraçoğlu, 15 gün önce ortadan kayboldu. Bir özel güvenlik şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan Saraçoğlu’nun 11 yaşındaki oğlu, emniyete giderek babasının kaybolduğunu bildirdi. İhbarın üzerine polis ekipleri araştırma başlatırken, Cinayet Büro ekipleri de Saraçoğlu’nun kaybolmasıyla ilgili eşinin değilde de oğlunun polise başvurmasında şüphe duyarak inceleme başlattı.

İncelemelerini derinleştiren Cinayet Büro dedektifleri Saraçoğlu’nun eşi Dilek’i takibe aldı. Saraçoğlu ile evliliklerinde 8 ve 11 yaşlarında iki çocuğu olan anne Dilek’in, birçok suçta sabıkası bulunan Andan Yıldırım(42) ile görüştüğü belirlendi. Cinayet Büro dedektifleri, Dilek Saraçoğlu ile yasak ilişki yaşadığı belirlenen Adnan Yıldırım’ı takibe alarak, gittikleri yerlerde araştırma başlattı. Bu arada polise ekipleri Dilek Saraçoğlu’nun kocasının kaybolmasıyla ilgili bilgisine de başvurdu. Dilek Saraçoğlu, kocasının kaybolmasını soğukkanlılıkla polise anlattı.

Dilek Saraçoğlu ile sevgilisi Adnan Yıldırım’ın Bağlum bölgesinde gittiklerini tespit eden Cinayet Büro dedektifileri, Çevre Yolu ile dere yataklarının da bulunduğu bölgede arama başlattı. Günlerce süren aramaların sonunda önce yakılmış ve ardından da üzeri taşlarla örtülmüş bir erkek ceset bulundu. Cesedin hemen yanında yakılmış elbiseler arasında Engin Saraçoğlu’nun kimliğini de bulan ekipler, daha önce takibe aldıkları Saraçoğlu’nun eşi Dilek ve sevgilisi Adnan Yıldırım’ı gözaltına aldı.

Emniyete getirilen zanlılar ilk ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Bunun üzerine iki sevgiliye çapraz sorgu uygulaması yapıldı. Çapraz sorguda biribirilerini suçlayan sevgililer, sonunda suçlarını itiraf etti. Dilek Saraçoğlu’nun yasak aşk yaşadığı Adnan Yıldırım ile bir olup önce kocasının başını taşla ezerek öldürdükleri, ardından Bağlum’da dere yatağına götürerek cesedi yakmaya çalıştıkları öğrenildi. Cesedin tamamı yanmayınca da iki sevgili, cesedin üstünü taşlarla kapatarak olay yerinde ayrıldıkları kaydedildi.

Dilek Saraçoğlu, polisteki ifadesinde Adnan Yıldırım ile uzun süredir yasak ilişki yaşadığını itiraf ederek, “Kocamın ilişkiden haberi oldu ve olay gecesi de eve alkolü geldi. Adnan’ı öldüreceğini söyledi. Ben kendisine bir ağrı kesici hap verdim, sonra da yatak odasına geçti. Ben de Adnan’ı aradım. Adnan geldiğinde Engin yatakta sızıp kalmıştı. Adnan onu uyandırdı, ardından aralarında tartışma çıktı. Adnan’da yanında getirdiği levye ile Engin’in başına vurdu, o da bayıldı. Engin’i kucaklayarak Adnan’ın kiraladığı araca taşıdık ve Bağlum’a götürdük” dedi.

Adnan Yıldırım ise polis ifadesinde Engin’i Bağlum’daki boş bölgeye götürdüklerinde hala yaşadığını belirterek, “Orada başına taşla vurduk, öldüğünden emin olduktan sonra tanınmaması için üstündeki eşyaları ateşe verdik ve arkasından cesedin üzerini taşlarla kapattık” dediği öğrenildi.

Emniyetteki sorgulamalarının ardından özel güvenlik görevlisi Engin Saraçoğlu’nu öldüren Dilek Saraçoğlu ile Adnan Yıldırım Adliye’ye sevk edilmelerinin ardından, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber konusu : Ankara’da özel güvenlik görevlisi eşi tarafından öldürüldü hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.