Haber

PTT Soyguncusu özel güvenlik görevlisi çıktı!

Özel güvenlik görevlisi de hırsız çıkarsa… Antalya merkezindeki Bahçelievler PTT şubesi üst üste 2 kez soyulunca Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri geniş kapsamlı bir soruşturma başlattı.  20 Haziran’daki ilk soygun ve arkasından 12 Temmuz’daki güvenlik kamerası kayıtları ve şahit ifadelerinden hareketle soruşturma derinleştirildi.

Şüphelinin aynı PTT şubesinde kurusıkı tabanca ile iki kere gerçekleştirdiği hırsızlık olayının ardından, taksicilerin ifadesine başvuruldu. İkinci hırsızlık sonrası olayın faili olduğu düşünülen 27 yaşındaki D.T., evinde gözaltına alındı.  Şüphelinin evinde yapılan aramada üç adet kuru sıkı  tabanca yakalandı. Özel güvenlik görevlisi olduğu öğrenilen D.T.’nin 6 aydır işsiz olduğu ve yaklaşık 10.000 TL kredi borcu olduğu, ilk soygundan aldığı 4000 TL ve ikincisinden aldığı 1200 TL.yı  eğlence mekanlarında harcadığı belirlendi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, soygun anının güvenlik kamera kayıtlarını basın ile paylaştı;
Paylaşılan görüntülerde, şüphelinin ilk soygunda beyaz bir gömlek ve siyah bir güneş gözlüğü ile şubeye girip elindeki siyah poşeti  kadın memurun üzerine atarak silahı doğrulttuğu görülüyor. İki görevlinin siyah poşete paraları doldurması ve zanlının silahını beline takarak geri geri şubeden çıktığı görüntülendi.
İkinci soygunda ise siyah bir gömlek, siyah bir güneş gözlüğü ve siyah bir şapka ile gelen hırsız, elindeki silahı bu sefer diğer görevliye gösteren zanlı siyah çantayı bankoya bırakıyor. Her iki görevli kasadaki paraları çantaya doldurup şüpheliye verdiği, bir süre görevlilerle konuşan sanığın şubeden koşarak çıktığı görüntülere yansıdı.

Özel güvenlik kimlik kartı sahibi D.T.’nin ailesi ile birlikte yaşadığı ve sabıkasız olduğu tespit edildi. Sanık, sağlık kontrolünü müteakiben tutuklama talebi ile Antalya Adliyesi Cumhuriyet Baş Savcılığına sevk edildi. İHA.

Haber konusu : PTT Soyguncusu özel güvenlik görevlisi çıktı! hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir