Haber

Özel güvenlik ve taraftarlar arasında stad muharebesi

Kocaeli – Keçiören maçı sonrasında özel güvenlik görevlileri ile taraftar gurubu arasında şiddetli tartışma yaşandı…

Kocaelispor’un 2-1 kaybettiği Keçiören futbol karşılaşması sonrası İsmetpaşa Stadı’nda ilginç görüntüler yaşandı. Yeşil-Siyahlı ekibin cefakar taraftar grubu Hodri Meydan’ın hiç susmaksızın maç boyunca takıma destek vermesi, yenilgiye rağmen futbolcuları alkışlaması rakip futbolcuları dahi etkiledi.

Özgürkocaeli sitesindeki haberi yayımlayan Hayrettin Albayrak ise yazısında şöyle diyor;

İsmetpaşa Stadı’nın güvenlik işini Başkan Nebil Uzun’un sahibi olduğu firma yapıyor. Aldığım bilgilere göre maçın sonlarına doğru taraftar grubu başkan Nebil Uzun’a tepki gösterince özel güvenlik elemanları patronlarına yapılan saldırıyı kabul edemeyip taraftarlara laf atmışlar. Sözlü sataşma ile başlayan olaylar büyümüş ve meydan savaşına dönmüş.  Ben yöneticilere de fiili saldırı oldu sanıyordum, dün öğlendim ki, taraftar grubu ile özel güvenlik arasında yaşanmış kavga.  Kocaelispor’un son 5 yılda nereden nereye geldiği ortada. Büyük acılar yaşayan taraftarların psikolojisi haliyle son derece bozuk, her biri adeta travma geçiriyor.

Taraftarlar başarısız tablonun sorumlusu olarak gördüğü yönetimi protesto ediyor.  Elbette ki hakaret veya alaycı üslubu onaylamıyorum. Ancak taraftarın yönetime yönelik tepki vermesini son derece doğal buluyorum.  Ne yani takımı düşünen yönetime teşekkür mü edeceklerdi!  Bu tepkiler karşısında Başkan veya yönetimin taraftarları anlayıp hiç seslerini çıkartmamaları gerekirdi. Geçen sezonu hatırlayın. Orhan Görsen’e çok daha ağır saldırılar olmuştu ama Görsen hiçbir zaman karşılık vermemişti.  Görsen taraftar grubuyla ilgili duruşunu başından sonuna kadar hiç değiştirmemişti.

LAF ATMAK, KARŞILIK VERMEK ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN HADLERİNE DEĞİL

Bırakın taraftar bağırsın, çağırsın. Takım amatöre gitmiş en doğal haklarıdır isyan etmeleri. Karşılık vermezsen, taraftar protestosunu yapar çeker gider. Ama özel güvenlik firması elemanları patronlarına yaranmak adına taraftarlara karşılık verince, laf atınca olan olmuş. Taraftar zaten burnundan soluyor, üstüne böyle bir şey olunca çileden çıkmış. Burada Başkan Nebil Uzun’a görev düşüyor. Statta görev yapan özel güvenlik personeliyle konuşacak, onları uyaracak. Taraftarlara laf atmanın, karşılık vermenin hadlerinde olmadığını söyleyecek. Bir daha böyle olumsuzluklar yaşanmayacak.

Olaylar sonrasında başkan Nebil Uzun’un taraftarlardan şikayetçi olduğu, 30’a yakın taraftarın polis merkezinde ifadesi alınıp serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynaklar:

 

Haber konusu : Özel güvenlik ve taraftarlar arasında stad muharebesi hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir