Haber

Özel güvenlik görevlileri Antalya PTT şubesi soygununa karıştı

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Fatih Mahallesi’ndeki PTT şubesine gelerek kurusıkı tabanca ile şube çalışanı Ü. Ö’yı tehdit edip 2500 lirayı gasbeden E.S. (26) ile M.A.Ö’yü (27) gözaltına aldı. Arkadaşları gözaltına alınan 3. zanlı E.Ş’nin ise, soygunda kullanılan kurusıkı tabanca ile Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek “PTT şubesini ben soydum. Soygunda da bu kurusıkı silahı kullandım” dediği ve teslim olduğu bildirildi.
Zanlılardan M.A.Ö’nün Antalya Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesinde özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı, diğer iki güvenlikçinin ise işsiz olduğu öğrenildi.

OLAY NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Kredi kartı borçları bulunduğu ve bu sebeple suç işledikleri belirtilen zanlıların soygunu gerçekleştirdikten sonra aynı mahallede bir kavgaya karıştıkları, bu kavga sırasında otomobillerine bir soda şişesi atıldığı belirlendi.
Güvenlik kamerası görüntülerinden otomobilin markasını belirleyen polis ekipleri, olayın gerçekleştiği hafta içerisinde araç kiralama servislerinden kiralanan otomobiller arasında araştırma yaptığı ve bir otomobilin kaportasında soda şişesinin bıraktığı izi tespit ettiği bildirildi.
Otomobili kiralayan kişilerin kimliklerini belirledikleri ve bu sayede zanlılardan ikisinin yakalandığı, üçüncü zanlının da teslim olmak zorunda kaldığı belirlendi.

YORUMUMUZ : Piyasa şartlarının çok altında verilen Kamu ihaleleri nedeniyle vasıfsız ve kalitesiz güvenlik görevlisi çalıştıran merdiven altı özel güvenlik firmaları oldukça, personelin kalite ve firmaya özel araştırma ve güvenlik soruşturmasını dahi yapmadan sadece düşük maaşı kabul eden özel güvenlik görevlilerini çalıştıran özel güvenlik şirketleri oldukça ve yapacak başka bir iş bulamadığından özel güvenlikçi olmayı seçenlere bu imkanı veren yasalar oldukça, gözünü kapasan geçeceğin ÖGG sınavları olursa olacağı budur.

Tabiri caizse dandik, ucuz fiyatlı güvenlik firmalarıyla çalışmayınız!

Haber konusu : Özel güvenlik görevlileri Antalya PTT şubesi soygununa karıştı hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

One comment

  1. Suat

    Merdiven altı güvenlik şirketleri terimine bayıldım. Ve çok doğru. İpini koparan güvenlik firması açmamalı. Haksız rekabet yapıp fiyat kırıyorlar, sonra da güvenlikçi çocukların haklarını gasbediyorlar. Mesela VİP … güvenlik. Bizim sitenin (Misstanbul) canına okudular. Geceleri ben teftiş ediyorum çünkü firmadan gelen giden yok. Uyuyan mı ararsın, dergi okuyan mı, aralarında kavga eden mi, iddaa oynayan mı? Kim kimi koruyor belirsiz. Firma merdiven altı olursa, görevlisi de öyle oluyor. Öyle kontrolsüzlük olursa işte böyle de suç oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir