Haber

Çeşme bodyguard yerine özel güvenlik görevlilerini tercih etti

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Çeşme sayfiye yöresinde mafyaya karşı stratejik bir tedbir alarak, eğlence mekanlarında bodyguardlar yerine, Valilik tarafından belgeli özel güvenlik görevlerinin hizmet vermesine karar verdi.

İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ın talimatı ile harekete geçen İlçe Emniyet Müdürü İlker Emir ve yardımcıları, Çeşme’de bulunan eğlence mekanlarının sahipleri ile birebir görüşerek, toplantı yaptı.
Yapılan toplantı sonucunda ilçedeki eğlence mekanlarına yönelik özel güvenlik hizmetleri uygulamasının başlatılması görüşünde birleşildi. Yılmaz, “Vatandaşlardan gelen talep üzerine yeni bir uygulama başlatıldı. Eğlence mekanları ve barlar artık insanların eğlenmek için giderken korktukları yer olmaktan çıkacak. Artık, buralarda bodyguardlar yerine Valilik tarafından belgeli olan özel güvenlik görevlileri hizmet verecek. Bir sorun olduğunda da hemen 155 Polis İmdat’ı arayıp bizleri uyaracak ve biz de gerekli hukuki işlemi hemen yapacağız” dedi.

Turistlerin şiddete uğradığı barlarda bodyguardların yerine, özel güvenlik elemanları bulunacak. Böylelikle güvenlik ve otopark gibi hizmetler polisin de kayıtlarında bulunan güvenli kişilerce yapılmış olacak. Bu yolla, çeşitli suç örgütlerinin, koruma ve otopark gibi büyük kazanç alanları kesilecek.
Çeşme’de başlatılan uygulamanın ihtiyaç görülmesi halinde İzmir geneline de yayılabileceği kaydedildi.

“Kimsenin kimseye dövmeye hakkı yok”
İl Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, “Yepyeni bir uygulama başlattık. Böylelikle barlar artık insanların eğlenmek için giderken korktukları yer olmaktan çıkacak. Nerede sorun varsa o bölgede bu sistem uygulanacak. Kimsenin kimseyi dövmeye, tartaklamaya hakkı yok. Artık bodyguardlar yerine Valilik tarafından belgeli olan Özel Güvenlik görevlileri hizmet edecek. Bir sorun olduğunda da hemen 155 Polis İmdat’ı arayıp bizleri uyaracak ve biz de gerekli yasal işlemi hemen yapacağız” dedi.
İzmir Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Ali Aslan da, “İnsanlarla yoğun ilişkinin olduğu mekanlarda, nasıl bir geçmişe sahip oldukları bilinmeyen kişilerin yerine, poliste kaydı bulunan ve eğitimden geçirilen özel güvenlik elemanlarının görev almaları önemli bir adım.
Özel eğitim almış, güvenlik belgesi bulunan personelin bulunduğu mekanlarda vatandaş huzurlu şekilde eğlenebilecek” diye konuştu.

Haber konusu : Çeşme bodyguard yerine özel güvenlik görevlilerini tercih etti hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir