Haber

Antalya Kemer’de Güvenlik Eğitim Semineri verildi

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Kemer Emniyet Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Güvenlik Eğitim Semineri Antalya Kemer’de verildi.

Kemer Belediyesi Tiyatro Salonunda verilen özel Güvenlik Eğitim seminerine Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Şube Müdür Yardımcısı Murat Kulalar ve Kemer Emniyet Müdürlüğü Karakol Amiri İlhan Özdemir’in de katıldı. Seminere Kemer ve Beldelerinde hizmet veren Otel Güvenlik Müdürleri, Kurum ve Kuruluşların Güvenlik görevlileri katıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü Şube Müdür Yardımcısı Murat Kulalar’ın yönettiği seminerde;  Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi hakları, Dünyada Özel Güvenlik, Kamu Düzeni, Genel Kolluk Özel Kolluk İlişkileri, Özel Güvenlik Görevlisinin Yetkileri hakkında bilgiler verildi.

Kış döneminde 1.850.275, yaz dönemi ise 20 Milyon turist olduğuna değinen Kulalar;  Neden Özel Güvenlik?  Kurum müşterilerin alışveriş esnasında psikolojik olarak ortamda oldukları hissinin sağlanması, Müşterilerin takip ve kontrolüyle işverenin isteklerine uygun olarak rahatsız verici kişilerin ayıklanması, suç işlenmesini önleme, suça anında müdahale konularına da değindi.

Özel Güvenliğin amaçlarını da anlatan Kulalar; Toplumsal düzenin korunması bakımından kanunlarımızla güvence altına alınan hak ve hürriyetlerin tesisine yönelik hizmetlerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için yetkilendirilip görevli ve sorumlu kılınan özel güvenliğin amacı “Kamu Düzenin Korunmasıdır” dedi.
Seminer slayt gösterilerin ardından soru cevap şeklinde sona erdi.

Haber konusu : Antalya Kemer’de Güvenlik Eğitim Semineri verildi hakkında

Sektörel Reklamlar:
ISP Özel Güvenlik İş İlanları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir